Soutěž 2. kolo

Letos na podzim uplyne třicet let od Sametové revoluce. Před rokem 1989 nebylo jednoduché otevřeně říci nebo napsat nepohodlný názor. Tlak a cenzura byla na denním pořádku. Projevovala se mimo jiné také v muzice. Nebylo samozřejmé jít na koncert oblíbené kapely, koupit si desku, navštívit festival… Avšak díky odvaze těch, kdo v době totality přes nebezpečí uvěznění a perzekuce nemlčeli, žijeme dnes ve svobodné zemi a můžeme si svobodně užívat muziku každý podle svého gusta. A to je potřeba si připomínat. Proto jsme pro vás připravili velkou letní soutěž Svoboda není samozřejmost.

V průběhu osmi týdnů se budete setkávat s otázkami, které se váží k problematice nezávislé hudební scény před rokem 1989. Prověříme, jak jste zdatní ve znalostech a spojitostech české a moravské muziky v době totality. V každém kole vylosujeme ze správných odpovědí pět výherců, kteří získají dvě permanentky na následující část festivalu Hrady CZ a ceny od operátora O2. Pokud však nevyhrajete v jednom z těchto kol, není třeba se rmoutit. Každá správná odpověď má ještě šanci zabojovat o velké finále. Kdo odpoví správně na všech osm soutěžních otázek (a nestane se výhercem ani v jednom z osmi kol), postupuje do finále. Zde bude ze správných odpovědí vylosován jeden výherce, který získá permanentku na všech osm festivalů Hrady CZ 2020 a telefon od O2.

Soutěžní otázka pro příslušný týden bude zveřejněna vždy v pátek večer na webu a facebooku festivalu Hrady CZ a najdete ji také v tomto tištěném programu, který je k dispozici na každé festivalové zastávce. Odpovědi s uvedeným jménem, příjmením, doručovací adresou a telefonním číslem posílejte mailem na adresu soutez@hradycz.cz, a to vždy do středeční půlnoci. Výherci příslušného soutěžního kola pak budou vyhlášeni během čtvrtečního dopoledne. 

2. kolo – otázka

Jak se jmenuje známý organizátor undergroundových koncertů ve východních Čechách?

a) Petr Mauer

b) Jan Orel

c) Lumír Sokol

Odpovědi posílejte do půlnoci 25. 7. na mail soutez@hradycz.cz.


1. kolo – otázka

Jak se jmenuje kapela, kvůli jejímuž odsouzení vznikla Charta 77?

a)    Plastic People of the Universe

b)    Pražský výběr

c)     Visací zámek

Správná odpověď je A. Výherci prvního jsou:

Klapetek Tomáš
Sabina Bundová
Lucie Pokorná
Soňa Maková
Michal Myška