Hrady CZ v novém kabátě

Festival Hrady CZ se Vám letos představí v inovované a kvalitnější podobě. Rozšiřujeme program, zkvalitňujeme techniku, zlepšujeme služby pro návštěvníky. Co Vás tedy čeká nového? Především se mění koncepce pátečního programu. Dosavadní zahajovací večírek se třemi kapelami na malé scéně je minulostí. Místo toho na Vás čekají od 18 hodin dvě velké stage s kvalitním zvukem a světly, na kterých vystoupí například Tomáš Klus, Mandrage, Wohnouti nebo Pipes and Pints. Populární soutěž o nejzajímavější karnevalovou masku bude samozřejmě i nadále součástí večerního programu.

Také sobotní program proběhne na dvou velkých hudebních scénách s posílenou zvukovou i světelnou aparaturou a LEDobrazovkami. Zde se můžete těšit třeba na Chinaski, Mig 21, Xindla X, Annu K., Čechomor, Inekafe, Tata Bojs a další kapely, které Vám postupně představíme.

Vzhledem k tomu, že se tak festival Hrady CZ posune do roviny dvoudenní akce, očekáváme, že daleko větší počet Vás fanoušků bude na festivalu nocovat. Proto jsme připravili a výrazně rozšířili sociální zázemí a služby mimo festivalový areál. Zprovozníme opět VIP kempy se sprchami, umývárnami, úschovnou a dalšími službami, které se v loňském roce osvědčily. Stanování na vyhrazeném místě mimo VIP kemp zůstane i v letošním roce bezplatné a bude zde k dispozici výrazně větší počet toalet. Novinkou letošního ročníku v oblasti služeb mimo festivalový areál bude mobilní prodejna čerstvých potravin a drogistického zboží, kterou bude provozovat náš nový hlavní partner – společnost ENAPO. Tato prodejna umožní nákup zboží včetně čerstvého pečiva jak obyvatelům VIP kempu tak i „free stanařům“. Pro návštěvníky, kteří přijedou na festival na kolech, bude po oba dva dny v provozu úschovna kol a batohů. Rozšíříme i velikost parkovacích ploch pro automobily.

V návaznosti na novou rozšířenou koncepci festivalu jsme částečně upravili i strukturu a cenu vstupenek. Cenově nejvýhodnější jsou dvoudenní permanentky, které jsme doposud prodávali pouze v rámci předprodejních akcí na facebooku. Letos jsou volně v předprodeji a to ve variantě samostatné permanentky nebo ve výhodném balíčku s ubytováním ve VIP kempu. Permanentky pak bude možné koupit i v pokladně na místě. Jednodenní vstupenky samozřejmě zůstávají zachované.

Věříme, že tyto změny směřující k vyšší kvalitě festivalu přivítáte a těšíme se na letní setkání na některém z Hradů CZ.

realizační tým festivalu