Jak autem na festival v Rožmberku nad Vltavou?

Důležitá informace pro všechny, kteří se tento pátek a sobotu chystají na festival České hrady.CZ do Rožmberku nad Vltavou autem. Čeká na vás změna dopravy, která povede ke zrychlení a zlepšení příjezdu na festival. Automobilem se nebude vůbec jezdit přes Rožmberk nad Vltavou, silnice vedoucí z Rožmberku do kopce k festivalovému areálu bude určena pouze pro pěší a vjezd automobilů na ni bude zakázán.

K příjezdu na festival místo toho využijte dvě trasy, které vedou po silnicích 3. třídy. Při příjezdu od Českého Krumlova odbočíte z hlavní silnice č. 160 v obci Nahořany doprava na silnici č. 1622 a následně u Malšína uhnete doleva na silnici č. 1602, po které přes obec Přízeř přijedete až na parkoviště u festivalového areálu.

Při cestě z opačného směru od Vyššího Brodu pojedete opět po silnici 3. třídy č. 1623 přes Hrudkov, která vás dovede až na parkoviště u festivalového areálu.

Pro každou z příjezdových tras je vyhrazené samostatné parkoviště s nájezdem v příslušném směru, aby nedocházelo ke křížení automobilů. Obě příjezdové trasy budou dobře a zřetelně značené standardními dopravními značkami.

Upozorňujeme, že skutečně nemá smysl zkoušet jezdit přes Rožmberk nad Vltavou, jelikož uzavírku silnice bude kontrolovat policejní hlídka a ve městě samotném je jen minimum parkovacích míst.

Současně však doporučujeme přijíždět na festival s dostatečným časovým předstihem. Festivalový areál se v pátek otevírá již v 16,00 hodin a v sobotu od 10,30 hodin.