VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ HRADY CZ – STOPY KARLA IV. - 8. KOLO

Letošní rok se odehrává ve znamení sedmistého výročí narození českého krále a císaře Svaté říše římské Karla IV. Festival Hrady CZ se odehrává na místech, kde tento největší český panovník zanechal své nesmazatelné stopy. Proto jsme se letos rozhodli prověřit vaše znalosti z oblasti historie a ve spolupráci s agenturou CzechTourism, Ministerstvem pro místní rozvoj ČR a cestovní kanceláří MUNDO vyhlásit velkou letní znalostní soutěž s názvem Hrady CZ – stopy Karla IV.


 

Během osmi týdnů se vás budeme ptát na otázky mapující vztah císaře Karla IV. k jednotlivým památkám, které jsou součástí festivalu Hrady CZ.

V každém kole vylosujeme ze správných odpovědí pět výherců, kteří získají dvě permanentky na následující část festivalu Hrady CZ a knihu od agentury CzechTourism a Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Pokud však nevyhrajete v tomto kole, není třeba smutnit. Každá správná odpověď se počítá. Kdo odpoví správně na všech osm soutěžních otázek (i když nebude vylosován v žádném kole), postupuje do finále. Zde bude ze správných odpovědí vylosován jeden výherce, který získá permanentku na všech osm festivalů Hrady CZ 2017 a týdenní zájezd pro dvě osoby do Řecka od CK MUNDO.

Soutěžní otázka pro příslušný týden bude zveřejněna vždy v sobotu večer na webu a facebooku festivalu Hrady CZ a najdete ji také v tištěném programu, který je k dispozici na každé festivalové zastávce. Odpovědi posílejte mailem spolu s vaším jménem, příjmením, doručovací adresou a telefonním číslem na adresu stopykarla4@nedomysleno.cz vždy do středeční půlnoci. Výherci příslušného soutěžního kola pak budou vyhlášeni během čtvrtečního dopoledne. Začínáme na Točníku a Žebráku v sobotu 16. 7.

 

8. kolo – Bezděz - začátek 3. 9. ve 20:00 - odpovědi zasílejte do středeční půlnoci (7. 9.)

Jaké události spojují Karla IV. a hradu Bezděz?
A) Podle dostupných historických pramenů žádné
B) V roce 1353 se zde oženil
C) Pobýval v letech 1351, 1352, 1357 a 1367