Velká letní soutěž Hrady CZ – stopy Karla IV. - 2. KOLO

Letošní rok se odehrává ve znamení sedmistého výročí narození českého krále a císaře Svaté říše římské Karla IV. Festival Hrady CZ se odehrává na místech, kde tento největší český panovník zanechal své nesmazatelné stopy. Proto jsme se letos rozhodli prověřit vaše znalosti z oblasti historie a ve spolupráci s agenturou CzechTourism, Ministerstvem pro místní rozvoj ČR a cestovní kanceláří MUNDO vyhlásit velkou letní znalostní soutěž s názvem Hrady CZ – stopy Karla IV.


 

Během osmi týdnů se vás budeme ptát na otázky mapující vztah císaře Karla IV. k jednotlivým památkám, které jsou součástí festivalu Hrady CZ.

V každém kole vylosujeme ze správných odpovědí pět výherců, kteří získají dvě permanentky na následující část festivalu Hrady CZ a knihu od agentury CzechTourism a Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Pokud však nevyhrajete v tomto kole, není třeba smutnit. Každá správná odpověď se počítá. Kdo odpoví správně na všech osm soutěžních otázek (i když nebude vylosován v žádném kole), postupuje do finále. Zde bude ze správných odpovědí vylosován jeden výherce, který získá permanentku na všech osm festivalů Hrady CZ 2017 a týdenní zájezd pro dvě osoby do Řecka od CK MUNDO.

Soutěžní otázka pro příslušný týden bude zveřejněna vždy v sobotu večer na webu a facebooku festivalu Hrady CZ a najdete ji také v tištěném programu, který je k dispozici na každé festivalové zastávce. Odpovědi posílejte mailem spolu s vaším jménem, příjmením, doručovací adresou a telefonním číslem na adresu stopykarla4@nedomysleno.cz vždy do středeční půlnoci. Výherci příslušného soutěžního kola pak budou vyhlášeni během čtvrtečního dopoledne. Začínáme na Točníku a Žebráku v sobotu 16. 7.

 

2. kolo – Kunětická hora - zařátek 23. 7. ve 20:00 - odpovědi zasílejte do středeční půlnoci (27. 7.)

Jaké stopy zanechal císař Karel IV. na hradě Kunětická hora?

A) Ve věži tohoto hradu nechal vybudovat strážní pozorovatelnu
B) Dle všech dostupných historických pramenů nemá k hradu žádný vztah
C) Inicioval otevření kamenolomu v podhra