Hrady CZ bohužel ani v roce 2021 nebudou - oficiální oznámení

Milí fanoušci Hradů,

je nám to moc líto, ale již podruhé za sebou musíme vyvěsit bílou vlajku na hradbách Hradů a s konečnou platností Vás informovat, že ani letos kvůli protipandemickým opatřením festival Hrady CZ v naplánovaném rozsahu neproběhne. Vyčkávali jsme do poslední možné chvíle, ale již se nedá nic dělat. Dlouhodobá liknavost naší vlády a zejména pak ministerstva kultury v otázce stanovení jasných pravidel pro konání kulturních akcí během letošního léta nás dovedla do situace, že je druhá polovina května a stále nejsou přesné podmínky oficiálně schválené. Plán na obnovení kulturního života, který minulý týden zveřejnilo Ministerstvo kultury ČR na svých webových stránkách https://www.mkcr.cz/novinky-a-media/vlada-schvalila-navrh-ministra-zaoralka-na-obnoveni-kulturniho-zivota-4-cs4248.html, nám bohužel nedává jistotu, že by během léta bylo možné zrealizovat osm festivalů v rozsahu a kvalitě, na které jste zvyklí.

S ohledem na tuto situaci Vám tak musíme s politováním sdělit, že jsme nuceni oficiálně a definitivně zrušit letošní ročník festivalu Hrady CZ 2021!

Nemusíte být ale úplně smutní. Na druhou polovinu srpna plánujeme zrealizovat alespoň LIGHT verzi Hradů, o které Vás budeme informovat během dvou týdnů.

Ti z Vás, kteří si zakoupili vstupenky ať již na loňský nebo i letošní zrušený ročník, si jistě kladou otázku, jak s nimi naložit. Velmi nám pomůže Váš tolerantní přístup v této věci. V souladu s novelizovaným zákonem č. 247/2020 Sb., o některých opatřeních ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru označovaného jako SARS CoV-2 na oblast kulturních akcí (dále jen „zákon“), jehož úplné znění naleznete zde, Vám vydáme poukaz na kulturní akci (dále jen „poukaz“) v hodnotě uhrazeného vstupného. Tento poukaz si budete moci vyměnit buď za vstupenky na LIGHT verzi Hradů nebo za něj pořídit lístky na Hrady CZ 2022. Bližší informace obdržíte mailem nebo je najdete na webu a FB během týdne. Pokud ani jednu z těchto možností nevyužijete, zaplacené peníze Vám na podzim 2022 v souladu se zmíněným zákonem vrátíme. Prosíme Vás ale, abyste využili jednu z prvních dvou možností. Pomůžete nám tak v této nelehké době pokračovat v realizaci festivalu Hrady CZ i v dalších letech.

Děkujeme za pochopení této složité situace a věříme, že nám zachováte přízeň.

 

Michal Šesták a Viktor Souček
za realizační tým festivalu Hrady CZ