Vítězové talentové soutěže

Soutěž Zahraj si s kapelou na Hrady CZ je u konce. Díky hlasům fanoušků si na jednotlivých zastávkách festivalu zahrajou tyto skupiny a interpreti:

Točník – CURLIES

Cirkus-punková kapela Curlies obráží česká i zahraniční pódia od roku 2011. Energický punk-rock si zapamatujete hlavně díky zvuku legendárních skotských dud. V poslední době kapela pracuje na animovaném klipu k poslednímu singlu, který bude vydávat již brzy. Kapelu dali dohromady její frontman Marek a dudák Michal na střední škole. Postupem času do kapely přišli i basák Matýsek a bubeník Matěj. Od té doby Curlies odehráli stovky koncertů od malých klubů až po přední české festivaly. Jak se tohle mohlo stát zjistíte už brzy. Curlies se na vás těší jak v kotli tak následně na baru!

 

Kunětická hora - MY CHEMICAL ROMANCE REVIVAL

Jsme český revival kapely My Chemical Romance, pocházíme z Týniště n. Orl. a okolí. Podobných revivalů této kapely existuje na celém světě jen velmi málo. My Chemical Romance revival je kapela, která kvalitně interpretuje americkou, dnes již nevystupující pětičlennou rockovou skupinu z New Jersey - My Chemical Romance. Uslyšíte jejich hity jako Welcome To The Black Parade, Famous Last Words, I Don’t Love You a Teenagers, které trhaly žebříčky světových hitparád. Singl Welcome To The Black Parade se v anglických hitparádách umístil dokonce na 1. místě. My Chemical Romance bývali ve své době jednou z nejžádanějších kapel na důležitých turné v USA a jsou považováni za jednu z nejlepších rockových kapel své doby.  Naše banda vznikla v létě roku 2017. S nápadem přišel náš zpěvák, pro něhož jsou MCR již od r. 2006 srdeční záležitostí a rovněž nejoblíbenější kapelou, také mu mnoho lidí říkávalo o podobnosti jeho hlasu či vystupováni s frontmanem Gerardem Wayem. Kdyby MCR stále fungovali, naše kapela by nevznikla. Chceme připomínat lidem, jak skvělou muziku měli. Hrajeme pro radost, na památku, na oslavu a taky proto, že nám tu prostě něco schází...

 

Švihov – 9. PLANETA 

Kapela vznikla v roce 2017 v Chebu. Bass kytara a zpěv Libor Bartoš - topič na zkušebně, bicí Stanislav Karas - samozvaný kapelník několikrát svržen, Kytara Petr Damovský - nástěnkář a prudič . Je nám dohromady 150 let a muzika je pro nás životní koníček. Ambice: aby se to lidem líbilo :-) a my se dostali z báráku od starý :-))))))))))

 

Rožmberk - ŠTĚPÁN SOUKUP

Štěpán Soukup, kytarista kapely zakázanÝovoce, tuto kapelu opustil a dále vystupuje a skládá pod vlastním jménem. Od listopadu 2018 pracuje na nové desce, která vyjde před podzimním Monster tour 2019, které čítá 31 koncertů po klubech celé ČR.

 

Veveří - STRIDEO

Jsme pop/rocková pětičlenná kapela STRIDEO z okolí Ivančic, hrající pouze vlastní písničky, které píšeme buď z vlastních životů, nebo z událostí, které se dějí našim blízkým, tvoříme věci hlavně pro lidi a děláme je se 100% chutí. Fungujeme tímto směrem už od roku 2015, nějakým způsobem se snažíme zdokonalovat a vždy dělat věci lépe než včera, díky tomu nás to pořád ještě nepřestalo bavit.

 

Hradec nad Moravicí - NADĚJE

Skupina Naděje je vítězem 1. ročníku talentové soutěže G2 Band Academy na TV Óčko. Mezi její nejznámější hity patří skladby Intimita, Pardon Dámy, Výkřik a Víla, které obletěly hitparády českých rádií a umístili se na prvních příčkách Óčko chart. Kapela fungující od roku 2016 má za sebou řadu úspěchů. Například jejich 1. charitativní turné NADĚJE PRO PAVLA TOUR 2018 pomohlo mladému chlapci z Opavy, kterého potkala náhlá mozková příhoda. Vyprodaný koncert Naděje a Kofe-in ve Slezském divadle loni vytěžil na pomoc pro Pavlovi 60.000 Kč.  Letos skupina chystá své debutové CD/EP, které vydá již na podzim tohoto roku a následně s deskou vyrazí na jarní turné. První ochutnávku z této desky, písničku Dej mi, si poslechnete na Spotify, iTunes, nebo se podívejte na originální videoklip na YouTube.com/nadejeskupina.

 

Bouzov - FROZEN POPPYHEAD

Frozen Poppyhead je česká metalová skupina založená v roce 2017. Tuhle formaci tvoří zpěvák a sólový kytarista Richard Tolkner, vokalista a doprovodný kytarista Alfred Rezek, vokalista a bubeník David Halada a basista Jan Tošer.

Celá myšlenka založit Frozen Poppyhead pochází z Richardového projektu 'Tolky - Screaming of Silence', který vznikl ve studiu Hacienda Miloše Dodo Doležala a také vytvořil silné základy pro současnou kapelu. Všichni hráči se navzájem znali po mnohem delší dobu, než Frozen Poppyhead doopravdy existuje, protože spolu hráli v metalcorové kapele zvané ZeroHero. Nicméně většina kapely chtěla směřovat svou hudbu jiným směrem, a tak se kluci rozhodli opustit Zero Hero a založit Frozen Poppyhead. Richard Tolkner přišel s kapelním názvem, který vymyslel spolu s jeho otcem, když se vraceli ze zimních prázdnin. To je důvod proč první slovo z názvu je 'Frozen'. Druhé slovo 'Poppyhead' použili, protože se kluci považují za partu nezralých makovic a také proto, že se z makovic získává opium, což jim přišlo úsměvné. Tato slova tvoří perfektní pár, který je vtipný a strašidelný zároveň.

Jejich první single 'Blessing of Doom' byl vydán 31. července 2017. Později vydali lyric video k 'Hectic' a za další dva měsíce vyšel jejich první videoklip k písni 'Searing Tides'. Po zveřejnění těchto tří písní, kapela vydala 1. Dubna 2018 své debutové album 'The First Furrow', které bylo natočeno a produkováno jejich bubeníkem, Davidem Haladou. Později kapela vypustila klip k již vydané písni 'Falko', který je srdce drásající, ale založený na skutečném příběhu frontmana kapely. Skupina dostala možnost vystoupit na osmi koncertech po celé republice v rámci Zemětřesení Tour 2018 věnované české bigbeatové legendě – Jiřímu Schelingerovi. Kapela je známá pro jejich melodické refrény, silné texty, kytarová sóla a těžký zvuk! Kapela považuje za svůj úspěch vaši mrazivou husinu na pokožce při poslechu jejích skladeb.

Členové:

Richard Tolkner - zpěv, sólová kytara
Alfred Rezek – rytmická kytara, doprovodný zpěv
Jan Tošer – basa
David Halada – bicí, doprovodný zpěv

 

Bezděz – ANARCHIA

AnarchiA je česká rock-metalová kapela hlásící se k hard and heavy kořenům. Obrazem kapely jsou zpěvné melodické texty vycházející ze zpěvákova hrdla, úderné kytarové riffy vznikající pod prsty kytaristy, za doprovodu basy, celé formaci udává tempo motor složený z bicích nástrojů. AnarchiA hraje pouze vlastní autorskou tvorbu, kterou se snažíme dělat srdcem a zažehnout tak “ Oheň v duši “ každého našeho fanouška. Máme za sebou vydání dvou úspěšných CD, několik videoklipů a spousty odehraných koncertů po boku úspěšných českých kapel na českých festivalech a velkých motosrazech.