Vyrazte na nejlepší muziku na nejhezčí památky

Mimořádné hudební zážitky v kulisách romantických hradů a zámků přinese v létě oblíbený festival Hrady CZ. U známých památek, na osmi místech po celé republice, vystoupí v rámci 19. ročníku největší hvězdy domácí hudební scény. Nezapomenutelným se jistě stane vystoupení skupiny Lucie, která se naposledy představí v původní sestavě s Davidem Kollerem. Navíc do 28. června máte poslední šanci koupit vstupenky na festival za zvýhodněnou cenu.

Letní hudební festival HRADY CZ přináší velkolepou hudební show na netradičním místě, s romantickou kulisou významných českých památek. V červenci a srpnu zaplesá snad každé srdce fanouška českých kapel. Na pódiích unikátního festivalu zahrají ty největší české hvězdy současné hudební scény.

Mezi ně bezesporu patří legendární kapela Lucie, která na sklonku minulého roku ohromila hudební fanoušky oslavou výročí 30 let od vydání alba Černý kočky mokrý žáby na třech exkluzivních koncertech ve velkých městech. Nyní skupina zahraje své největší hity na putovním festivalu HRADY CZ a fanoušci budou mít jedinečnou možnost skupinu vidět a slyšet naposledy ve složení David Koller, Robert Kodym, P.B.CH. a Michal Dvořák.

Trochu jiný hudební žánr nabídne další legenda české hudební scény, zpěvák Daniel Landa, který patří k nejvýraznějším osobnostem festivalu. Kromě zpěvu se věnuje také skládání hudby, je bojovníkem muay thai, automobilovým závodníkem a příležitostně také hercem, či scenáristou. Přelom tisíciletí oslavil Landa vydáním nejlepších songů z dosavadní kariéry na výběrovém albu Best of Landa, z nichž mnohé zazní i na festivalu HRADY CZ.

Zážitek nejen hudební, ale i vizuální si tradičně pro fanoušky připravuje další z českých stálic, skupina MIG 21. Česká popová hudební skupina, jejímiž členy jsou Jiří Macháček (zpěv), Pavel Hrdlička (trubka, klávesy), Jan Hladík (bicí), Tomáš Polák (kytara), Matej Benko (klávesy) a Rastislav Uhrík (baskytara), rozhodně na festivalu HRADY CZ nebude chybět a předvede všem „Jak snadné je žít“.

Anebo si užijte show dvojnásobných držitelů ceny Anděl Chinaski, kteří za prodej svých alb získali několik zlatých desek a jejich písničky si zpívají fanoušci napříč generacemi. Ostatně to se dá říci i o dalším hvězdném účinkujícím festivalu, skupině Čechomor hrající české, moravské, slezské a slovenské lidové písně. I oni jsou držiteli sošek Anděla, a i oni dokáží rozezpívat celé hlediště. Tak si je nenechte ujít!

Tím ale zdaleka není vyčerpán pomyslný hvězdný seznam účinkujících. HRADY CZ okoření svou akustickou hudbou populární skupina Jelen, punkový Visací zámek, rockově laděná Vypsaná fixa, dále UDG, Gaia Mesiah, Horkýže Slíže, Trautenberk a mnozí další.

HRADY CZ jsou unikátní nejen sestavou nejzvučnějších jmen současné české hudební scény, ale i ojedinělou atmosférou – kulisami hradů a zámků. Protože jsou památky doslova na dosah ruky, není nic jednoduššího, než si spolu s kulturním zážitkem z festivalu naplánovat i prohlídku památky s rodinou či přáteli a z cesty za hudbou udělat příjemný rodinný víkend plný poznání a zážitků. V sobotní ceně vstupenky jsou zahrnuty i prohlídky památek.

Jistě oceníte možnost kempování zdarma v blízkosti areálu. Anebo si můžete zajistit místo ve VIP kempu PLUS, který je uzpůsobený dvojicím, partičkám i rodinám a získáte spolu s ním nejen stan, ale i spacák a karimatku, tak že nemusíte přijíždět na festival s plnou výbavou. Rovněž parkování je zajištěno na všech místech poblíž areálu za přívětivou cenu.

Ke každému festivalu se hodí přidat i několik praktických informací. Pokud jste příznivci platebních karet, jásejte, na festivalu je při platbě vstupného i v mnoha stáncích akceptují, i přesto se hodí mít u sebe také nějakou hotovost, zejména pro nákup jídla. Vyrazit na festival můžete na jeden den, ale i na oba festivalové dny, pro které jsou k dispozici permanentky. V ceně sobotní vstupenky jsou zahrnuté i prohlídky stálých expozic hradů.

Točník (12. - 13. července)
Kunětická Hora (19. - 20. července)
Švihov (26. - 27. července)
Rožmberk nad Vltavou (2. - 3. srpna)
Veveří (9. - 10. srpna)
Hradec nad Moravicí (16. - 17. srpna)
Bouzov (23. - 24. srpna)
Bezděz (30. - 31. srpna)